Pomysły na wykorzystanie kolorowych domków na zajęciach językowych

123918636_686645911982962_4337322927818341585_n

Kolorowe domki są zaprojektowane przeze mnie niczym z Notting Hill możemy zaskoczyć nimi swoich uczniów i przenieść do tego miejsca przy okazji pokazując zdjęcia z Londynu i stworzyć tym samym lekcje kulturową. Możemy wykorzystywać na zajęciach stacjonarnych jak i na zajęciach online w grupie wiekowej od 1 do 7 lat. Pomysły na ich wykorzystanie mogą być różne a oto kilka z nich:

Rymowanka

Ukrywamy w każdym domku jakieś zwierzątko, członka rodziny bądź jakąś rzecz i mówimy rymowankę.Pierwszy wierszyk odnosi się do rzeczy drugi do ludzi bądź zwierząt. Nauczyciel po wypowiedzeniu wiersza ‘Do you know?’ otwiera drzwi bądź okienko. Przy tej drugiej wersji mówi uczniom, żeby pomachały do tygrysa: ‘Say ‘Hello” to tiger. Hello tiger!’. Zachęcając dzieci do interakcji. Ten pomysł zdecydowanie możemy zrealizować też na lekcji online.

Kolory

Wykorzystując domki możemy też ćwiczyć kolory. Gdy już dzieci wiedzą co znajduję się w poszczególnym domku to pytamy ich: ‘Where is tiger??’ bądź ‘Where is teddy bear?’. Dzieci odpowiadają na przykład ‘The tiger is in the blue house’.

Liczenie

Z wykorzystaniem domków możemy poćwiczyć liczenie od 1-10 albo na odwrót. Możemy też przekształcić piosenkę ’10 little elephants’ na ’10 little houses’ bądź włączyć dowolną piosenkę z YouTube o liczeniu. Mi przypadła do gustu ta piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=DR-cfDsHCGA

Przygotowałam gotowe szablony domków. Wystarczy wydrukować, zalaminować i wyciąć. Okienka i drzwi wycinamy najlepiej za pomocą maszynki do cięcia papieru bądź nożyka. Jeśli chcesz pobrać szablony kliknij w domek!

Enjoy!

Share on facebook
Udostępnij na Facebook