‘The Snow Bear’Miriam Moss – recenzja książki wraz z materiałami do utrwalania słownictwa z języka angielskiego

IMG_20210111_140504

‘The Snow Bear’ to opowieść o misiu polarnym, który szuka swojej mamy. Mały niedźwiadek nie może jej znaleźć dlatego postanawia, że z tęsknoty ulepi mamusie ze śniegu  i  stąd właśnie bierze się nazwa tej książki.

Z pomocą misiowi przychodzą kolejno zwierzątka:

Musk Ox (piżmowół arktyczny) – he heaves the heavy snowball with his shoulder (dźwignął ciężką kule śnieżną swoimi ramionami)

Snow Goose (gęś śnieżyca) – she pats the snow ( ugniotła śnieg)

Moose (łoś) – he shovels the snow with his antlers (przerzucił śnieg swoimi rogami)

Fox (lis) –  she marks out the feet (wyrzeźbiła stopy)

Wolf (wilk) – he brushes on the fur (wyczyścił futro)

Hare (zając) – she draws on the face with his paws ( naszkicowała twarz swoimi łapkami).

Gdy niedźwiadź ze śniegu był już gotowy wtedy mały miś polarny schował się w jego objęciach. Niestety następnego dnia wyszło słońce i śnieg się roztopił.

Gdy niedźwiadek się obudził czekała go niespodzianka. Jego mama znalazła go i wreszcie mógł wtulić się w jej objęcia.

Książka ‘The Snow Bear’ idealnie nada się na zimowe zajęcia z dziećmi od 1 do 7 lat. To doskonałe uzupełnienie zajęć o zwierzątkach arktycznych. Dodatkowo posiada bogate przesłanie o pomaganiu sobie wzajemnie i o tym, że nic nie jest w stanie zastąpić nam miłości do mamy.

Przygotowałam dla Was karty obrazkowe dzięki którym będziecie mogli odgrywać powyższą historię. Przy opowiadaniu jej każde z wymienionych czynności, przy okazji pojawiania się kolejnego zwierzątka, można pokazywać razem z dziećmi. Karty zawierają wyżej wymienione zwierzątka oraz Mummy Polar Bear, Baby Polar Bear, Polar Bear Family i The Snow Bear.

Materiały zawierają też misia, którego można wyciąć osobno: twarz, ciało (które będzie służyć jako futro) oraz stopy. Ułatwi to odgrywanie historii z dziećmi. Wszystkie materiały do pobrania poniżej. Wystarczy tylko kliknąć na Misia.

Enjoy!

 

Share on facebook
Udostępnij na Facebook